Candy Crush Facebook ortamında ünlenip daha sonra telefonlara da yayılan bağımlılık yapan bir oyun olarak dikkat çekiyor. Facebook’taki oynayan kişilerin sayısı Farmville efsanesini de geçmiş durumda.

cand crush nasıl oynanır

Oyun King.com tarafından geliştirildi ve bir puzzle oyunu olarak tanıtabiliriz sanırım. IOS, Facebook ve Android ortamlarında oynanabiliyor. Oyunu bilgisayara ya da gerçek kişilere karşı oynayabilirsiniz. Oyundaki amaç farklı renkteki nesnelerden benzer olanları en azından üç tane bir arada olacak şekilde yan yana getirmek ve patlamalarını sağlamak. Her patlamada da puan kazanacaksınız. Üçerli grup ya da daha fazlası. Daha fazlasını patlatmak daha fazla puan kazanmak anlamına geliyor.

Bu benzer nesneleri yan yana getirmek için de yapabileceğiniz hareket bir seferde en fazla bir kez sağ, sol ya da yukarı aşağı şeklinde olabilir. Seviyeyi geçmek için belirlenen sürede belirlenen skoru almak gerekiyor. Oyunun ilk zamanlarında 15 level vardı fakat şu anda 335 levela kadar yükseltildi. Çizgili şekerler, renk bombaları gibi birçok farklı türden şekerler oyun içerisinde yer alıyor. Bunları kombine ederek daha büyük patlamalar da yapabilirsiniz.